Германия

Skorpion_BG

Продължително пребиваващ
А теперь уже не цыган, а настоящий болгарин отличился
Чистокровный цыган:
Нападателят от берлинското метро е 26-годишен баща на 3 деца от Добрич
phpo9cwmx_559x-.jpg

Светослав Стойков е името на мъжа, брутално изритал жена по стълбите на берлинска метростанция, съобщава Нова тв, като се позовава на свои източници. Мъжът е роден в Добрич, но живее на семейни начала с жена във варненския ромски квартал „Максуда”, с която имат три деца.
26-годишният мъж е с богато криминално минало. Според Нова той е залавян многократно и е съден за кражби, грабежи и хулигански прояви. Предполага се, че за последно е бил в страната преди около месец.
Родителите на жена му Цветанка не знаят нищо нито за инцидента и за клипа. По думите им той за последно се е прибирал в България през лятото - юли или август. В Германия жена му работи в ресторант, а той е общ работник.
Когато им разказват какво се е случило, реакцията на тъщата Алмаз е: Тъй ли, и? Тъстът Ибрям е категоричен: Те не са тука. Абсолютно не са, не са влезли даже.
На въпрос искат ли да видят клипа с нападението, Алмаз отговаря: Не искам да видя даже. По думите ѝ през деня те се чули по телефона Светослав и съпругата му, които казали, че са в Германия. „Как го издирват сега, как ще влиза този човек в България сега?“, чуди се Алмаз.
Бабата и дядото гледат трите деца на младото семейство – три момчета. Най-голямото е на 10 години, а най-малкото е на 6.
 

Aksel

Постоянно пребиваващ
Адрес
Вена

Глокая Куздра

Гражданин форума
Команда форума

Глокая Куздра

Гражданин форума
Команда форума
А как это меняет дело? Национальность жертвы значения не имеет.
Имеет, если жертва до инцидента сделала замечание циганам на русском, то они её поняли скорее всего адекватно. Варна на море, а там русский язык народ понимает.
Дальше развивается тема внезапно возникшей непреодолимой обиды и поруганной чести. И уже 10 лет не дадут.
 

Aksel

Постоянно пребиваващ
Адрес
Вена
Дальше развивается тема внезапно возникшей непреодолимой обиды и поруганной чести. И уже 10 лет не дадут.
Если бы он ей сразу по плювальнику заехал, может про поруганную честь и прокатило бы. А так ногой в спину..

Срещу българина вече се води следствие за опит за предумишлено убийство, а не за нанасяне на телесна повреда. За първото го грозят до 10 години затвор. Жената, която той е блъснал - 26-годишна германка, е можела да загине от падането по стълбите. Освен това тя е паднала само на един метър от релсите, където би могла да бъде прегазена от влак. Инцидентът е от края на октомври и предизвика огромна вълна на възмущение, след като видеото, запечатало нападението, бе разпространено.

Стойков е разпознат от бивш охранител в бежански лагер.
Свидетелят казал, че често виждал обвиняемия и двамата му братя. Те посещавали въпросния център, излизали с някои от мигрантите, след което ги връщали мъртво пияни.
 

rom63

Продължително пребиваващ
В Берлине грузовик врезался в толпу на рождественской ярмарке. Пока 9 жертв, водитель вроде задержан.

http://theins.ru/news/40056
 

Aksel

Постоянно пребиваващ
Адрес
Вена
Один задержан, один застрелен. По немецкому радио при этом передают, что "пока не ясно, теракт или несчастный случай", призывают быть сдержанными и не распространять слухов и по возможности не выходить из дома - и это все в одном и том же выпуске новостей. Короче, с Рождеством Германия, спасибо Фрау Меркель.
 

Adelina

Продължително пребиваващ
Грузовик с польскими номерами. От властей Польши поступила информация о том, что связь с водителем польского грузовика была потеряна сегодня, 19 декабря, около четырех часов дня.
 

Глокая Куздра

Гражданин форума
Команда форума
Грузовик с польскими номерами. От властей Польши поступила информация о том, что связь с водителем польского грузовика была потеряна сегодня, 19 декабря, около четырех часов дня.
Вроде как польский водитель мертвым обнаружен в грузовике.
А нападател беженец из Пакистана. Полиция шерстит лагерь беженцев неподалёку где был он зарегистрирован.
 

miky

Продължително пребиваващ
Если допустили в Берлине второй случай как в Ницце, то очевидно имеет место прозевательство местной полиции. Просто так такая фура не передвигается в центре города, в многих городов даже запрещено их движения в центре без специального разрешения, а так же не разгоняется незамеченно в непосредственной близости от пешеходной зоны. Там по идее должна быть куча полиции и т.д. Тем более что было достаточно много предупреждений о готовящихся терактах в крупных городах зап. Европы накануне Рождества.
 
Сверху